Kurucularımız | YDSATAK ONLINE DİL OKULU

Kurucularımız

Ali TOPRAK Kimdir?

1989 doğumlu olan kurucumuz Ali TOPRAK günümüz teknolojisinin imkanlarından yoksun bir şekilde lise yıllarında Antalya Belek bölgesinde hotellerde çalışmaya başlamış ve yabancı dillerin önemini o zaman kavramıştır. Günlük hayatında aktif olarak İngilizce, Almanca ve Rusça konuşarak, dil öğrenme sürecini bireysel bir şekilde tecrübe etmiştir. Anadolu lisesinden mezun olduktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünü kazanıp, 3. yılında Selçuk üniversitesi İngilizce Öğretmenliğine geçmiştir.

Üniversite hayatını tamamen eğitime adayan kurucumuz, 2011 yılında Temel Eğitime Destek isimli Üniversite Kulübünün başkanlığını yapmıştır. Bu süreçte, Kimsesiz ve  yardıma muhtaç çocukların, sevgi evlerinde ve pansiyon okulların yurtlarına kalan çocukların eğitimde imkan eşitliğini sağlayabilmek adına, dershaneye giden öğrencilerden geri kalmamaları için hafta sonraları destekleme kurslarıyla onlara ücretsiz etüt veren projeyi yönetmiştir. 600 gönüllü öğretmeniyle MEB destekleme kurslarından 5 yıl öncesinde Konya MEM ve Valiliğinden izin alarak Konya'da 5 okulda hafta sonraları ücretsiz destekleme kursları veren Temel Eğitime Destek Topluluğunu yönetmiştir.

Bu süre zarfında, on binlerce öğrenciye ücretsiz eğitim sağlamış, yüzbinlerce öğrenciye kırtasiye yardım kampanyaları yürütmüştür. Bu kampanyalara Haluk Levent, Cem Adrian, Gece Yolcuları ve Ceylan Ertem'le çalışarak Konya'da bu çocuklar için konserler düzenlemişlerdir. Üniversite'de okurken Kimsesiz ve Yardıma muhtaç öğrencilere İngilizce öğretmenliği yaparak öğretmenlik mesleğinin kapısından içeri girmiştir. 

Mezun olduktan sonrasında, özel okullarda ve dil kurslarında öğretmenlik yaparak öğretmenlik yeterliliğini geliştirmeye devam etmiştir.  Eğitmen olarak faaliyet gösterirken, mesleki hayatta ki başarısıyla Pedagoji Akademia Eğitim ve Danışmanlık Merkezine müdür olmuş ve eğiticinin eğitimi çalışmalarına başlamıştır. Ayrıca eğitim alanında verimliliği arttıracak etkili eğitim ve okul konularında projeler geliştirmiştir. Bu projeleri MEM'ler ile uygulamıştır. Bu süre zarfında, iletişim, liderlik, koçluk, etkili eğitim, inovatif eğitimler gibi bir çok konuda eğitimler almış ve eğitimler vermiştir. Türkiye çapında seminerlere katılmış ve sertifikalı eğitimlerde konuşmacı eğitimci olarak yer almıştır. 

Bulgar Lazarov tarafından  geliştirilen ve UNESCO tarafından kabul edilen en iyi eğitim methodu olan "DESUGGESTOPEDIA" eğitimini Bulgaristan'da almış ve Dil eğitimi konusunda kendisini geliştirmiştir. Ayrıca doğal dil edinim süreci üzerinde çalışmalar yaparak en iyi dil edinimi nasıl olur sorusunun cevabını bulmuştur. Bu sayede dil konusunda geleneksel yöntemlerden uzak tamamen bilimsel yöntemlerle dil eğitiminin temelini atmıştır.

Sıkı Yönetim zamanı eğitim ve konferans etkinliklerine verilen izinlerin askıya alınmasından dolayı seminerler işine ara verip, danışmanlığını yaptığı Tusem/Deulcom/Fen Bilimleri Temel Lisesinde Koçluk ve Eğitim Koordinatörü olarak çalışmaya başlamıştır. Bu süre zarfında bir çok okula danışmanlık yapmış ve Koçluk modeli uygulamıştır. Bir süre orada çalıştıktan sonrasında Konya Yediiklim Kursuna Müdür olarak geçmiştir. 

2016 Yılında Hacettepe Üniversitesi Eğitim Yönetimi Tezli Yüksek Lisans bölümüne başlamış, 21.Yüzyılın Okulu, 6E Okul Modeli ve Yaşayan Okul Modellemesi üzerine çalışmalar yapmaktadır.

2018 yılında ise, 2014 yılından itibaren eğitmenliğini yaptığı YKS, YDS, IELTS, TOEFL ve YÖKDİL üzerine YDSATAK ONLİNE DİL OKULUNU, Nursel TOPRAK ile kurmuştur. YDS, YÖKDİL, YDT, IELTS ve TOEFL'da farkını yansıtarak başarılara imza atmaktadır.  İngilizce eğitimi konusunda kendi geliştirdiği yöntemle hızlı bir şekilde dil kazanımı sağlamaktadır.